Online diskusia Ako vzniká kniha: Vydávanie kníh na Slovensku a ich redakčná príprava

Milé študentky, milí študenti,

pozývame vás na ďalšiu online diskusiu v rámci projektu Ako vzniká kniha (od rukopisu ku knižným publikáciám), ktorá sa uskutoční už tento piatok 11. decembra o 9:30.
S našou vzácnou hostkou Evou Mládekovou sa budeme rozprávať o vydávaní kníh na Slovensku, ale aj o ich redakčnej príprave.

Pre prihlasovacie údaje píšte na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Projekt bol podporený z Fondu LITA.

E. Mládeková o svojej práci a vzťahu ku knihám:

Po skončení vysokej školy na Filozofickej fakulte UK som nastúpila do vydavateľstva Tatran, ktorému som s jednou prestávkou zostala verná až dodnes. Vo vydavateľstve som prešla všetkými funkciami od korektorky, redaktorky, cez šéfredaktorku až po riaditeľku. Popri redakčnej práci som prekladala z nemčiny a francúzštiny. Dnes stojím na čele vydavateľstva a som zodpovedná za edičný plán, ktorý je samozrejmou zárukou zdravej finančnej situácie vo vydavateľstve.

Počas svojej vydavateľskej praxe som zredigovala desiatky rukopisov a vychovala mnohých redaktorov. Knihy sa stali mojou celoživotnou vášňou a život vo vydavateľstve zase celoživotným zamestnaním. Rada by som sa s vami podelila o vlastné skúsenosti, ako vzniká kniha a čo všetko predchádza tomu, kým ju nájdete na knižnom pulte.

Eva Mládeková

 © Hana Košanová

Free Joomla! template by Age Themes