Online diskusia Ako vzniká kniha

Ako vzniká knihaMilé študentky, milí študenti,

pozývame vás na prvú online diskusiu v rámci projektu Ako vzniká kniha (od rukopisu ku knižným publikáciám), ktorá sa uskutoční už tento piatok 16. 10. 2020 o 9:30.

Pozvanie prijali právnička Lucia Miklasová z autorskej spoločnosti LITA, ktorá nám priblíži problematiku autorského práva, a Jitka Rožňová, prekladateľka a vysokoškolská pedagogička s množstvom skúseností z redakčného i vydavateľského prostredia.

Projekt bol podporený z Fondu LITA.

O autorkách:

Lucia Miklasová

právnička, zástupkyňa riaditeľky LITA

(*1978) Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave a Université Paris 1 Panthéon – Sorbonne v Paríži (LL.M.). V LITA pôsobí od roku 2002 (s výnimkou obdobia 2008 – 2013, kedy okrem štúdia pôsobila v advokácii a v oblasti medzinárodného práva súkromného). V rámci LITA dlhodobo pracovala na licenčnom oddelení. Spočiatku sa venovala licencovaniu uvedení divadelných inscenácií. Neskôr viedla novovzniknuté výtvarné oddelenie a po návrate do LITA celé licenčné oddelenie. Dlhodobo sa venuje aj autorskoprávnemu vzdelávaniu formou workshopov LITA pre autorov a používateľov diel. Zástupkyňou riaditeľky LITA sa stala v roku 2017.

Lucia Miklasová